خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی
سایت داینامیک :
Dynamic web design

سایت داینامیک چیست

؟

به سایتی که دارای پنل مدیریتی باشد و صاحب آن بتواند هر زمان که نیاز بود محتوای داخل وبسایت را تغییر دهد یا بروز رسانی نماید و تصاویر را تغییر دهد سایت داینامیک یا پویا گویند.
با داشتن یک سایت پویا به راحتی میتوانید به نقاط مختلف سایت دسترسی داشته و خودتان مدیر سایت خود شوید و از صرف هزینه های اضافی برای تغییرات و به روزرسانی سایت جلوگیری کنید.
وبسایت پویا یک صفحه ی وب میباشد که هر بار نمایش داده می شود محتوای مختلفی دارد. به عنوان مثال، ممکن است روزانه تغییر کند، یا با توجه به کاربری که به وب دسترسی پیدا می کند یا نوع تعامل کاربر .
دو نوع صفحات وبسایت پویا وجود دارد.
* اسکریپت سمت مشتری:
صفحات وبی که در پاسخ به یک اقدام در آن وب تغییر می کنند، مانند یک ماوس یا عمل کیبورد و از اسکریپت های سمت سرویس گیرنده استفاده می کنند. کدنویسی های طرف مشتری باعث تولید محتوای مشتری می شوند. محتوای جانبی مشتری، محتوایی است که بر روی رایانه کاربر ایجاد شده تا سرور. در این موارد، مرورگر کاربر محتویات وبسایت را از سرور دانلود می کند، کد را که در صفحه وب جاسازی شده ، پردازش می کند و سپس محتوای به روز شده را به کاربر نمایش می دهد. زبانهای کدنویسی مانند جاوا اسکریپت و فلش به یک صفحه پاسخ میدهند تا رویدادهای مشتری.
* اسکریپت سمت سرور:
صفحاتی که وقتی یک صفحه وبسایت بارگیری یا بازدید می شوند، از اسکریپت های سمت سرور استفاده می کنند. محتوای جانبی سرور، محتوایی است که وقتی صفحه وب بارگذاری می شود، تولید می گردد. به عنوان مثال، صفحات ورود، انجمن ها، فرم های ارسال و سبدهای خرید، همه از کدنویسی های سمت سرور استفاده می کنند، زیرا صفحات با توجه به آنچه که به آن ارسال می شود، تغییر می کنند. زبان های اسکریپت مانند PHP، ASP، ASP.NET، JSP، ColdFusion و Perl به وبسایت اجازه می دهد که به رویدادهای ارسال پاسخ دهند. در اسکریپت سمت سرور، پارامترها تعیین می کنند که چگونه مونتاژ هر صفحه جدید برقرار می شود.

طراحی سایت پویا

، صفحه وبسایت را با استفاده از کدهای HTML که در مرورگر اجرا میشود، پردازش میکند. جاوا اسکریپت و زبان های اسکریپت دیگر تعیین می کنند که چگونه HTML در پیج دریافت شده به مدل Object Document یا DOM تجزیه می شود، که نشان دهنده صفحه بارگذاری شده است. همان تکنیک های سمت سرویس گیرنده می تواند به صورت پویا به همان شیوه DOM را به روز کند یا تغییر دهد.
طراحی

سایت داینامیک

با استفاده از فناوری Ajax , کاربر نهایی یک پیج داینامیک را به عنوان یک صفحه در مرورگر مدیریت میکند در حالی که محتوای وبسایت واقعی که در آن پیج ارائه می شود ممکن است متفاوت باشد. DHTML اصطلاحی برای فن آوری ها و روش های استفاده شده برای ایجاد صفحات وب سایت میباشد که استاتیک نیستند. یک پیج از سایت همچنین می تواند یک تجربه کاربری "زنده"، "پویا" یا "تعاملی" ارائه دهد. محتوا (متن، تصاویر، زمینه های فرم، و غیره) در وبسایت می تواند در پاسخ به شرایط یا شرایط مختلف تغییر کند.
دو راه برای ایجاد چنین اثری وجود دارد:
با استفاده از کد نویسی های سمت سرویس گیرنده برای تغییر رفتار های رابط در صفحه وب سایت خاص، در پاسخ به اقدامات ماوس یا صفحه کلید یا در رویدادهای زمان بندی مشخص شده می باشد. پاسخ های سرور ممکن است با شرایطی مانند داده ها , در فرم ارسال شده HTML، پارامترهای URL، نوع مرورگر استفاده شده، گذر زمان، یا پایگاه داده یا وضعیت سرور تعیین شود. زبان برنامه نویسی سمت مشتری مانند جاوا اسکریپت ، مورد استفاده برای تکنیک های پویا HTML (DHTML) و فن آوری های فلش، به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرد تا انواع رسانه ها (صدا، انیمیشن، تغییر متن و غیره) را هماهنگ کنند. همچنین اجازه استفاده از اسکریپت از راه دور را می دهد، یک تکنیک که توسط آن صفحه DHTML اطلاعات اضافی را با استفاده از Frame، XMLHttpRequests یا سرویس وب ، از یک سرور درخواست می کند. صفحات سایت داینامیک که از کد نویسی های سمت سرور استفاده می کنند اغلب با کمک زبان های طرف سرور مانند PHP، Perl، ASP، ASP.NET، JSP، ColdFusion و دیگر زبان ها ایجاد می شوند. این زبانهای جانبی سرور معمولا از رابط کاربری مشترک دروازه (CGI) برای تولید و طراحی سایت پویا استفاده می کنند. این نوع صفحات همچنین میتوانند از نوع اول (DHTML و غیره) در سمت سرویس گیرنده استفاده کنند.
سایت داینامیک نیاز به سرور پشتیبانی، یک سرور برنامه کاربردی برای پردازش زبان طرف سرور خود دارد. برنامه در حال اجرا بر روی سرور وب (کد سمت سرور) برای تولید محتوای وبسایت در صفحات مختلف آن استفاده می شود، جلسات مدیریتی کاربر را مدیریت می کند و جریان کاری را کنترل می کند. اولین استفاده گسترده جاوا اسکریپت در سال 1997 بود، زمانی که زبان به عنوان ECMAScript استاندارد شد و در Netscape 3 اجرا شد.
سایت داینامیک حاوی صفحات وب است که در زمان واقعی تولید می شوند. این صفحات شامل کد اسکریپت وب مانند PHP یا ASP می باشد. هنگامی که سایت پویا در دسترس میباشد، کد درون صفحه در سرور تجزیه می شود و HTML نتیجه را به مرورگر سرویس گیرنده ارسال میکند.
اکثر وب سایت های بزرگ دایامیک هستند، چون کارکردن با آنها از وب های استاتیک آسان تر است.این به این دلیل است که صفحات استاتیک هر یک حاوی مطالب منحصر به فرد هستند، به این معنی که آنها باید هر زمان که تغییر ایجاد می شود، دستی باز، ویرایش شده و منتشر شوند.

طراحی وب سایت داینامیک

، دسترسی به اطلاعات از پایگاه داده است. بنابراین، برای تغییر محتوای یک وب سایت داینامیک ، مدیر وب فقط رکورد پایگاه داده را به روز میکند. این به خصوص برای وبسایت های بزرگ که حاوی صدها یا هزاران صفحه میباشد مفید بوده. همچنین این امکان را برای چندین کاربر فراهم می کند تا محتوای یک وب سایت را بدون ویرایش طرح صفحات به روز کند. سایت پویا که به اطلاعات از

پایگاه داده

دسترسی دارند، وبسایت های مبتنی بر پایگاه داده نیز نامیده می شوند.

وب سایت استاتیک

شامل اطلاعاتی هست که تغییر نمی کند. وب سایت پویا حاوی اطلاعاتی میباشد که بسته به بیننده، زمان روز، منطقه زمانی، زبان مادری بیننده و سایر عوامل تغییر می کند.
جهت
سفارش طراحی سایت
داینامیک کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
09904162901
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت