خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
آموزش طراحی سایت داینامیک سایت آموزشی
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس

طراحی سایت داینامیک

خدمات نگین کد :
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی وب سایت شرکتی
طراحی وب سایت پزشکی
طراحی سایت تفریحی
طراحی سایت ریسپانسیو
طراحی سایت تبلیغات
طراحی سایت کاریابی
طراحی سایت خبری
طراحی سایت نیازمندی
طراحی وب سایت ورزشی
طراحی سایت تجاری
طراحی وب سایت دانلود فیلم
طراحی سایت آموزشی

طراحی وب داینامیک

:

Dynamic web design

طراحی سایت داینامیک چیست؟
به سایتی که دارای پنل مدیریتی باشد و صاحب سایت بتواند هر زمان که نیاز بود محتوای داخل سایت را تغییر دهد یا بروز رسانی نماید وتصاویر داخل سایت را تغییر دهد

سایت داینامیک یا پویا

گویند.
با داشتن یک سایت پویا به راحتی میتوانید به نقاط مختلف سایت دسترسی داشته و خودتان مدیر سایت خود شوید و از صرف هزینه های اضافی برای تغییرات و به روزرسانی سایت جلوگیری کنید.
صفحه وب پویا یک صفحه ی وب است که هر بار نمایش داده می شود محتوای مختلفی دارد. به عنوان مثال، صفحه ممکن است روزانه تغییر کند، یا با توجه به کاربری که به صفحه وب دسترسی پیدا می کند یا نوع تعامل کاربر .
دو نوع صفحات وب پویا وجود دارد.
*

اسکریپت سمت مشتری

:
صفحات وبی که در پاسخ به یک اقدام در آن صفحه وب تغییر می کنند، مانند یک ماوس یا عمل صفحه کلید و از اسکریپت های سمت سرویس گیرنده استفاده می کنند. اسکریپت های طرف مشتری باعث تولید محتوای مشتری می شوند. محتوای جانبی مشتری، محتوایی است که بر روی رایانه کاربر ایجاد شده است تا سرور. در این موارد، مرورگر وب کاربر محتویات صفحه وب را از سرور دانلود می کند، کد را که در صفحه وب جاسازی شده است، پردازش می کند و سپس محتوای به روز شده را به کاربر نمایش می دهد. زبانهای اسکریپت مانند

جاوا اسکریپت

و فلش به یک صفحه وب پاسخ میدهند تا رویدادهای مشتری.
*

اسکریپت سمت سرور:


صفحات وب که وقتی یک صفحه وب بارگیری یا بازدید می شوند، از اسکریپت های سمت سرور استفاده می کنند. محتوای جانبی سرور، محتوایی است که وقتی یک صفحه وب بارگذاری می شود، تولید می شود. به عنوان مثال، صفحات ورود، انجمن ها، فرم های ارسال و سبدهای خرید، همه از اسکریپت های سمت سرور استفاده می کنند، زیرا صفحات وب با توجه به آنچه که به آن ارسال می شود، تغییر می کنند.

زبان های اسکریپت مانند PHP، ASP، ASP.NET، JSP، ColdFusion و Perl

به یک صفحه وب اجازه می دهد که به رویدادهای ارسال پاسخ دهند. در اسکریپت سمت سرور، پارامترها تعیین می کنند که چگونه مونتاژ هر صفحه وب جدید برقرار می شود. یک

سایت پویا

، صفحه وب را با استفاده از اسکریپت HTML که در مرورگر اجرا می شود، پردازش می کند. جاوا اسکریپت و زبان های اسکریپت دیگر تعیین می کنند که چگونه HTML در صفحه دریافت شده به مدل Object Document یا DOM تجزیه می شود، که نشان دهنده صفحه وب بارگذاری شده است. همان تکنیک های سمت سرویس گیرنده می تواند به صورت پویا به همان شیوه DOM را به روز کند یا تغییر دهد.
وب سایت داینامیک با استفاده از فناوری

Ajax

, کاربر نهایی یک صفحه داینامیک را به عنوان یک صفحه در مرورگر وب مدیریت می کند در حالی که محتوای وب واقعی که در آن صفحه ارائه می شود ممکن است متفاوت باشد. DHTML اصطلاحی برای فن آوری ها و روش های استفاده شده برای ایجاد صفحات وب است که استاتیک نیستند. یک صفحه وب همچنین می تواند یک تجربه کاربری "زنده"، "پویا" یا "تعاملی" ارائه دهد. محتوا (متن، تصاویر، زمینه های فرم، و غیره) در یک صفحه وب می تواند در پاسخ به شرایط یا شرایط مختلف تغییر کند.
دو راه برای ایجاد چنین اثری وجود دارد:
با استفاده از اسکریپت های سمت سرویس گیرنده برای تغییر رفتار های رابط در یک صفحه وب خاص، در پاسخ به اقدامات ماوس یا صفحه کلید یا در رویدادهای زمان بندی مشخص شده است. پاسخ های سرور ممکن است با شرایطی مانند داده ها , در یک فرم ارسال شده HTML، پارامترهای URL، نوع مرورگر استفاده شده، گذر زمان، یا پایگاه داده یا وضعیت سرور تعیین شود. زبان برنامه نویسی سمت مشتری مانند جاوا اسکریپت یا اکشن اسکریپت، مورد استفاده برای تکنیک های پویا HTML (DHTML) و فن آوری های فلش، به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرد تا انواع رسانه ها (صدا، انیمیشن، تغییر متن و غیره) را هماهنگ کنند. همچنین اجازه استفاده از اسکریپت از راه دور را می دهد، یک تکنیک که توسط آن صفحه DHTML اطلاعات اضافی را با استفاده از Frame، XMLHttpRequests یا سرویس وب ، از یک سرور درخواست می کند. صفحات وب که از اسکریپت های سمت سرور استفاده می کنند اغلب با کمک زبان های طرف سرور مانند PHP، Perl، ASP، ASP.NET، JSP، ColdFusion و دیگر زبان ها ایجاد می شوند. این زبانهای جانبی سرور معمولا از رابط کاربری مشترک دروازه (CGI) برای تولید صفحات وب پویا استفاده می کنند. این نوع صفحات همچنین میتوانند از نوع اول (DHTML و غیره) در سمت سرویس گیرنده استفاده کنند.
یک صفحه وب پویا نیاز به سرور پشتیبانی، یک سرور برنامه کاربردی برای پردازش زبان طرف سرور خود دارد.یک برنامه در حال اجرا بر روی یک سرور وب (اسکریپت سمت سرور) برای تولید محتوای وب در صفحات مختلف وب استفاده می شود، جلسات مدیریتی کاربر را مدیریت می کند و جریان کاری را کنترل می کند. اولین استفاده گسترده جاوا اسکریپت در سال 1997 بود، زمانی که زبان به عنوان ECMAScript استاندارد شد و در Netscape 3 اجرا شد.
وب سایت های داینامیک حاوی صفحات وب است که در زمان واقعی تولید می شوند. این صفحات شامل کد اسکریپت وب مانند PHP یا ASP می باشد. هنگامی که یک صفحه پویا در دسترس است، کد درون صفحه در سرور وب تجزیه می شود و HTML نتیجه را به مرورگر وب سرویس گیرنده ارسال می کند.
اکثر وب سایت های بزرگ دایامیک هستند، چون کارکردن با آنها از وب سایت های استاتیک آسان تر است.این به این دلیل است که صفحات استاتیک هر یک حاوی مطالب منحصر به فرد هستند، به این معنی که آنها باید هر زمان که تغییر ایجاد می شود، دستی باز، ویرایش شده و منتشر شوند. از سوی دیگر، صفحات پویا، دسترسی به اطلاعات از یک پایگاه داده است. بنابراین، برای تغییر محتوای یک صفحه پویا، ممکن است مدیر وب فقط یک رکورد پایگاه داده را به روز کند. این به خصوص برای سایت های بزرگ که حاوی صدها یا هزاران صفحه است مفید است. همچنین این امکان را برای چندین کاربر فراهم می کند تا محتوای یک وب سایت را بدون ویرایش طرح صفحات به روز کند. وب سایت های پویا که به اطلاعات از یک پایگاه داده دسترسی دارند، وبسایت های مبتنی بر پایگاه داده نیز نامیده می شوند.
یک وب سایت استاتیک شامل اطلاعاتی است که تغییر نمی کند.

وب سایت پویا

حاوی اطلاعاتی است که بسته به بیننده، زمان روز، منطقه زمانی، زبان مادری بیننده و سایر عوامل تغییر می کند.
جهت سفارش طراحی سایت داینامیک کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
سایت پویا
داینامیک
پل مدیریت
Dynamic
طراحی سایت
web design
web
design
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت