خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی
وبسایت استاتیک :
Static web design
طراحی

سایت استاتیک چیست

؟

سایت استاتیک به سایتی گفته میشود که صاحب آن نمیتواند خودش محتوای داخل وبسایت را تغییر دهد.
طراحی سایت استاتیک برای کسانی مناسب میباشد که مدام نیاز به تغییر محتوا و مطالب داخل وبسایت ندارند و میخواهند فقط یک وبسایت برای معرفی کسب و کار خود داشته باشند.
وبسایت استاتیک (گاهی اوقات به عنوان صفحه تخت / صفحه ثابت) نامیده می شود , یک صفحه وبسایت می باشد که به طور دقیق با عنوان ذخیره شده به کاربر تحویل داده می شود، در مقایسه با صفحات وب پویا که توسط 1 برنامه وب تولید می شوند. در نتیجه، یک سایت استاتیک اطلاعات مشابه را برای همه کاربران نمایش می دهد.
وبسایت استاتیک اغلب اسناد HTML هستند که به عنوان فایل در سیستم ذخیره می شوند و توسط HTTP از طریق وب سرور قابل دسترسی می باشند (با این حال URL هایی که با ".html" پایان می دهند، همیشه ثابت نیستند).

طراحی وب سایت استاتیک

مناسب برای محتویاتی هستند که هرگز یا به ندرت نیاز به به روز رسانی دارند، هرچند ژنراتورهای سایت استاتیک مدرن در حال تغییر هستند , نگهداری تعداد زیادی از صفحات استاتیک به عنوان فایل بدون ابزار خودکار، می تواند غیر عملی باشد.
مزایای یک وب سایت ایستا :
* ارائه امنیت بهتر در وب سایت استاتیک .
* هزینه ی طراحی سایت استاتیک نسبت به وبسایت پویا کمتر میباشد.
* به میزبانی وب ساده ای نیاز دارد و سایت استاتیک به طور کلی نیازی به پایگاه داده ای ندارند که محتوای آنها را ذخیره کند و می تواند با کابل محلی شما که اغلب حدود 5 مگابایت فضا را برای کاربران میزبانی می کند میزبانی می شود.
* سایت استاتیک از انواع اساسی ترین وب سایتها و برای ایجاد آسان تر هستند
* بر خلاف وبسایت داینامیک، آنها نیازی به برنامه نویسی وب یا طراحی پایگاه داده ندارند. * ممکن است سایت خود را با ابزار WYSIWYG بسازید. بسیاری از بسته های نرم افزاری کم هزینه وجود دارد که به شما اجازه می دهد وبسایتی را به صورت بصری، بدون اطلاع زیادی از HTML داشته باشید
* عملکرد بهتر برای کاربران نهایی در مقایسه با وبسایت های پویا.
* کمتر یا بدون وابستگی به سیستم هایی مانند پایگاه های داده یا سرورهای کاربردی دیگر.
معایب طراحی

سایت استاتیک

:

* قابلیت پویا باید به طور جداگانه اضافه شود.
* مشکل احتمالی در به روز رسانی حتی با یک خطای جزئی درون کد میتواند طرح یا عملکرد صفحه وبسایت را مختل کند.
* افزایش هزینه برای توسعه دهندگان وب جهت اعمال تغییرات.
* بهینه سازی موتور جستجو - و یا SEO - برای وب سایت هایی با محتوای استاتیک نسبت به یک سایت مشابه که محتوای آن به طور مرتب به روزرسانی شده است، به نفع وب سایت نیست و به روز رسانی مداوم در سئو ی سایت تاثیر فوق العاده ای دارد.
یکی از مهمترین تصمیمات قبل از ایجاد یک وبسایت برای شما این است که تعیین کنید به یک وب سایت ایستا نیاز دارید یا یک سیستم مدیریت محتوا که به عنوان CMS شناخته می شود . مزایایی برای هر دو وجود دارد، اما مسئله , تعیین نیازهای شما است.
سایتهای ثابت یا استاتیک معمولا سایتهای نوع بروشور هستند که در اغلب موارد یا در همه جا ی آن نیازی به تغییر محتوا نیست و تعداد صفحات معمولا کم هست. به روز رسانی می تواند انجام شود، اما معمولا باید توسط یک توسعه دهنده وب یا فردی دارای دانش اولیه از نحوه استفاده از HTML و ftp انجام شود.
یک سایت استاتیک می تواند به سادگی ایجاد چند صفحات HTML و انتشار آنها به یک سرور وب ایجاد شود. از آنجا که صفحات

وبسایت استاتیک

دارای کد ثابت هستند، محتوای هر صفحه تغییر نمی کند مگر آنکه به صورت دستی توسط مدیر آن به روز شود. این کار به خوبی برای وب سایتهای کوچک کار می کند، اما می تواند کار سایتهای بزرگ را که دارای صدها یا هزاران صفحه برای نگهداری هستند دشوار کند. بنابراین، وب سایت بزرگتر معمولا از صفحات داینامیک استفاده می کنند که می توانند به سادگی با اصلاح یک رکورد پایگاه داده به روز شوند.
سایت استاتیک که حاوی بسیاری از صفحات هستند اغلب با استفاده از قالب ها طراحی می شوند. این باعث می شود چندین صفحه را در یکبار به روزرسانی کنید و همچنین به ارائه 1 طرح پایدار در سراسر سایت کمک می کند.
در طراحی سایت استاتیک هم میتوان از طراحی های چند رسانه ای دقیق و حتی فیلم ها استفاده کرد. با این حال،در هر بار که بازدید کننده ی آن صفحه , از صفحه دیدن کند با همان متن، طراحی چند رسانه ای و یا ویدئو روبرو میشود تا زمانی که شما کد منبع آن صفحه را تغییر دهید. در واقع وبسایت استاتیک فقط یک فروشنده ساده اطلاعات است و طراحان اغلب از ترکیبی از متن و تصاویر، که توسط تگ های HTML کنترل می شوند، استفاده می کنند تا چیزی شبیه یک صفحه روزنامه را ارائه دهند .
راه دیگری برای درک صفحات وب استاتیک اینست که آنها را با صفحات وب پویا مقایسه کنید. وبسایت پویا دارای کنترل ها و اشکال مختلف است که عمیقا کد نویسی شده است، به طوری که صفحه نمایش متفاوت به کاربران مختلف و یا در شرایط مختلف ارائه میدهد . به عنوان مثال، یک صفحه وب پویا ممکن است به یک پایگاه داده دسترسی پیدا کند تا اطلاعات مربوط به شناسایی و تاریخچه کاربر و یا نمایش موارد سفارشی مانند نام کاربری یا تنظیمات جمع آوری شده خود را مشاهده کند. در مقابل، صفحه

سایت ایستا

این نوع سفارشی را ارائه نمی دهد.
طراحی وب سایت استاتیک عمدتا بر روی

نمایش اطلاعات

دائمی تمرکز می کنند .این نوع وب قادر به پشتیبانی از برنامه های وب به عنوان مدیران پایگاه داده هوشمند، انجمن ها، مشاوره در خط، ایمیل های هوشمند نیست ...
این نوع طراحی وب یک گزینه معمول برای آن وب سایتهایی که فقط توصیفی از شرکت خود را ارائه می دهند ، مانند اینکه ما، ما کجا هستیم، خدمات ما چیست و ... . و برای شرکت هایی مناسب است که هیچ گونه تعهدی از وبسایت خود را نمی خواهند و برای کسانی که فقط می خواهند به مشتریان خود در مورد محصولات خود و در مورد مشخصات شرکت اطلاع دهند ایده آل می باشد .
سایت استاتیک بدون هیچ نوع خاص برنامه نویسی (php، asp) ایجاد می شود.ضرر و
زیان وب سایت ایستا
بر روی به روز رسانی سخت و همچنین از دست دادن ابزار قدرتمند پشتیبانی شده با پایگاه داده ها، مانند ایجاد ثبت های تاریخی مشتریان، سفارشات آنلاین می باشند.
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت