خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس

چگونه سئوی رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنیم ؟

خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی

تجزیه و تحلیل سئوی رقبا

Analyze Your SEO Competitors

آیا تا به حال احساس کردید که انگار مهم نیست که شما چه کاری میکنید و هر تلاشی میکنید در موتور های جستجو بی فایده است ؟ این در حالی است که ممکن است که شما در حال انجام کارهای اشتباه باشید، یکی دیگر از دلایل ممکن برای عملکرد ضعیف SEO ی شما این است که رقابت شما واقعا سخت است. اگر شما در یک فضای بسیار رقابتی هستید، رقابت شما واقعا می تواند بسیار غم انگیز باشد. در اینجا برخی از مراحلی که شما می توانید برای تجزیه و تحلیل سئوی رقبای خود انجام دهید آورده شده است .

رقبای اینترنتی

خود را بیابید :

اگر شما ندانید که رقبایتان چه کسانی هستند , نمیتوانید فعالیت آنها را تجزیه و تحلیل کنید .در بعضی موارد، شناسایی رقبا بسیار آسان است , مثلا اگر کسب و کار آفلاین داشته باشید و رقبای خود را می شناسید ، کافیست سایت آن ها را بررسی کنید . با این حال، در موارد دیگر، شناسایی رقابت شما آسان نیست . رقبای شما می تواند سایت هایی باشد که در جایگاه های خوبی قرار دارند ، سایت هایی که دارای کلمات کلیدی اصلی مناسب هستند یا رقبای مستقیم برای کلمات کلیدی طولانی اند و ... . لیست رقبای شما ممکن است خیلی طولانی باشد و بدیهی است که شما نمی توانید تمام آنها را نظارت کنید. با استفاده از سرچ گوگل کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو کنید و لیستی از سایت ها و شرکت هایی را که در نتایج جستجو بالا می آیند، درست کنید. شما می توانید اینها را به عنوان رقبای اصلی خود در نظر بگیرید.
بازدید از سایت های رقبای خود و تجزیه و تحلیل آنها :
پس از تهیه ی فهرستی از رقبای خود یا حداقل آنهایی که مهم هستند، گام بعدی این است که سایتهای آنها را ببینید و تجزیه و تحلیل کنید. در صورتی که سایتهای آنها حرفه ای طراحی شده اند و محتوای خوبی داشته باشند ،شما باید کیفیت محتوای آنها ،و طرز استفاده ی آنها از URL های استاتیک یا پویا و ... را ارزیابی کنید .این بازرسی اساسی سایت می تواند به شما اطلاعات زیادی در مورد اینکه در رقابت حرفه ای وبسایت ها ، موتور های جستجوگر چه مواردی را دوست دارند و چه مواردی را دوست ندارند .
تجزیه و تحلیل کلید واژه هایی که رقبا استفاده کردند :
کلید واژه همیشه مهمترین عامل موفقیت جستجوگرها بوده است . به همین دلیل است که می توانید انتظار داشته باشید که اگر رقبایتان به درستی از کلمات کلیدی استفاده کنند، سایتشان به خوبی در موتورهای جستجو رتبه خواهد گرفت. ممکن است دچار مشکلاتی در شناسایی کلمات کلیدی در حوزه ی رقابتی خود بشوید ، زیرا آنچه شما فکر می کنید کلید واژه های برتر برای گروه خود هستند، ممکن است در لیست رقبا قرار نگیرید . اگر شما نمی دانید از کدام کلمات کلیدی آنها استفاده کنید، سعی کنید که آنها از کلمات کلیدی خود استفاده کنند و شما کار خودتان را انجام دهید !! همچنین شما می توانید از ابزار پیشنهادی کلمه کلیدی وب سایت برای بررسی اینکه کدام کلمات کلیدی برای سایتتان مناسب است استفاده کنید. هنگام بررسی ، شما ممکن است بسیاری از کلمات کلیدی مفید را پیدا کرده و شروع به بهینه سازی سایت خود برای آنها کنید. شما همچنین باید چکیده کلیدی کلمات کلیدی رقبای خود را بررسی کنید. ابزار

دیکشنری Desnity Cloud

به شما کمک می کند تا ایده بگیرید . همچنین فراموش نکنید که محل کلمات کلیدی را بررسی کنید , یعنی کلمات کلیدی در headings، metatags، برچسب های تصویر، URL ها و غیره وجود دارد.
بررسی بک لینک ها :
لینک های برگشتی ستون فقرات رتبه بندی در SEO هستند.به همین دلیل است که شما نیاز به بازبینی کامل لینک ها در این رقابت ها دارید. به دنبال تعداد و مبدأ آنها، متن اصلی و غیره باشید , در مورد چگونگی رقابت خود در این مرحله سرنخی پیدا خواهید کرد . اغلب اوقات ممکن است ایده هایی برایتان فراهم شود . به عنوان مثال اگر متوجه شوید که رقبای شما دارای لینک های پیوندی از سایت های محبوب شما نیستند، با مدیر سایت محبوب خود تماس بگیرید تا ببینید آیا می توانید از آنها لینک دریافت کنید . ابزارهایی که می توانید استفاده کنید رایگان هستند و برخی از بهترین ها عبارتند از: تجزیه و تحلیل Text Link Anchor Backlink و

Backlink Summary

.
سایر فاکتور های جستجوگر را بررسی کنید :
کلمات کلیدی و لینک ها مهم هستند اما همه چیز نیستند . برای به دست آوردن یک ایده کامل از رتبه بندی در رقابت ، شما نیاز به بررسی رتبه صفحه های رقبا ی خود در گوگل و نحوه انجام آنها در یاهو و بینگ دارید . شما همچنین باید به تعداد صفحات نمایش داده شده ی سایت های رقبا خود با موتورهای جستجو نگاه کنید.
ارزیابی حضور رقبا در رسانه های اجتماعی:

رسانه های اجتماعی

تمایل دارند تا ترافیک زیادی را به یک سایت هدایت کنند . به همین دلیل است که نمیتوانید بطور کامل چک کنید که رقبای شما در رسانه های اجتماعی چه کار میکنند . متاسفانه ، این بررسی کردن برای کار سختی است. سایت های bookmark اجتماعی یکی از انواع رسانه های اجتماعی هستند و شما می توانید تحقیق خود را از آنها شروع کنید. نگاهی به برخی از سایت های bookmark اجتماعی مهم برای دیدن اینکه آیا رقبای شما دارای پست هستند و این پست ها محبوب هستند بیندازید .

توییتر

و

فیس بوک

دو منبع عظیم ترافیک هستند. شما می توانید ببینید که آیا رقبای اصلی شما دارای پروفایل های این سایت ها هستند یا خیر .اگر پروفایل های آنها در بخش های عمومی در دسترس باشند ، پست هایشان ایده هایی را در مورد آنچه در توییتر و فیس بوک انجام می دهند ،به شما می دهد.
تجزیه و تحلیل چگونگی استفاده رقبا از

تبلیغات PPC

:

امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کار ها متوجه شده اند که استفاده از PPC برای افزایش ترافیک ارزان تر و کارآمدتر از

بهینه سازی

است تا رتبه بندی خوبی در نتایج جستجوی گوگل داشته باشند .

Google Adwords

انتخاب دلخواه PPC است، اما شبکه های دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از وب مسترها استفاده می کنند . یکی از بهترین ابزارها، گرچه محدود به Google Adwords است، ابزار تحلیل رقابت توسط Google است. این ابزار اجازه می دهد تا مقایسه کنید چگونه PPC شما در مقایسه با تلاش رقبا ی شما انجام می شود.
نظارت بر رقابت شما یک کار پایان ناپذیر است. تمام فعالیت های ذکر شده در این مقاله بسیار وقت گیر است ، اما اگر نمی خواهید بی عدالتی در مورد جهان اطراف شما باقی بماند ، لازم است وقت صرف کنید و تجزیه و تحلیل را انجام دهید . حتی اگر متوجه شوید که نمی توانید از رقابت بکاهید ، مطمئنا از آنها چیزهای زیادی یاد می گیرید و این به شما کمک می کند که در تلاش های SEO خودتان کارآمدتر باشید.
جهت سفارش طراحی سایت داینامیک کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
سایت پویا
داینامیک
پل مدیریت
Dynamic
طراحی سایت
web design
web
design
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت