خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
نحوه

محافظت از محتوا

خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی

How to Protect Your Content

سرقت محتوا

رتبه ی شما را می کاهش میدهد . برای محافظت از محتوای خود در مقابل استفاده ی غیرقانونی از

Google Authorship

،

Google Alerts

و شکایات DMCA آگاهی پیدا کنید . محتوای شما دارایی ارزشمند شماست . نه تنها برای ایجاد آن، بلکه برای محافظت از آن در مقابل سارقان مطالب تلاش و زمان زیادی لازم دارید . متأسفانه سرقت محتوا بسیار شایع است و به سختی یک سایت را می توان یافت که تحت تاثیر این مورد قرار نگرفته است. از سوی دیگر , زمانی که هزاران مقاله برای بررسی وجود دارد ، این روند طول می کشد و در عمل فقط برای مقالات مهم انجام می شود. در اینجا مراحل چگونگی محافظت از محتوا شما را بان میکنیم .
چرا محتوای شما مهمترین دارایی شماست ؟
با توجه به اینکه شما در انجام بهینه سازی تازه کار هستید ، پاسخ به این سوال واضح است. همانطور که همیشه گفتیم ، محتوا King است و به منظور دیده شدن و پیدا کردن رتبه ی خوب در Google ، به محتوای اصلی نیاز دارید . به همین دلیل است که شما مقاله ها، تصاویر، فیلم ها و ... را به اشتراک می گذارید تا در سایت شما منتشر شود . با این وجود ، در این کار کپی کردن بسیار آسان است و به همین دلیل سرقت محتوا بسیار رایج است. اگر به نظرتان بد نباشد که شما سایت شخصی دیگر را به صورت رایگان تغذیه کنید و از محتوای شما استفاده کنند ، باید بدانید محتوای تکراری باعث آسیب می شود . گوگل در حال تلاش برای مقابله با تکرار است، اما ممکن است مقالات دزدیده شده بالاتر از اصل آن باشد . به همین دلیل مهم است که بتوانید محتوای خود را به هر نحوی که می توانید محافظت کنید.
علامت های کپیرایت و نشانه ها
همانطور که می دانید ، ممکن است بعضی از کسانی که مطالب را کپی میکنند آگاه نباشند که کار آنها سرقت به حساب می آید . بسیاری از مقالات، تصاویر، فیلم ها و ... در حوزه عمومی وجود دارد که حتی برای استفاده تجاری نیز استفاده می شود. به منظور اجتناب از سردرگمی از اینکه محتوای شما در دامنه ی عمومی نیست ، حتما یک پیشنویس حق نسخه برداری در پایین صفحه سایت خود قرار دهید . در موارد دیگر به عنوان مثال، شما می توانید علامت هایی برای تصاویر و فیلم ها اضافه کنید ( این ها 100٪ کاربردی نیستند) اما بعضی از دزد ها را متوقف خواهند کرد ، زیرا استفاده از آن موارد در جای دیگر ممنوع است.
برای مقالات ، ممکن است بخواهید انتخاب متن را غیرفعال کنید . این باعث می شود که محتویات محتوا سخت تر کپی شود و بسیاری از دزدان را متوقف میکند . متأسفانه، راه های دیگری برای کپی کردن مطالب شما وجود دارد (اگرچه آنها نیاز به تلاش بیشتری دارند)، بنابراین اگر کسی واقعا محتوای شما را بخواهد ، غیرفعال کردن کپی آنها را متوقف نخواهد کرد ، اما بهتر از هیچی است.
از گوگل Authorship برای محافظت از محتوا استفاده کنید
گوگل Authorship ابزاری بسیار مفید است که به حفاظت محتوا و ایجاد اعتبار آنلاین شما می پردازد . اساسا، این ایده ساده است - شما می توانید مطالب خود را وارد کنید و ادعا می کنید نویسنده ی آن هستید . تنها مسئله این است که شما باید از نام واقعی خودتان استفاده کنید و از نام مستعار استفاده نکنید . اگر سایت شما دارای نویسندگان متعددی باشد ، می توانید از Google Authorship استفاده کنید اما هر یک از آنها باید مقالات خود را به صورت جداگانه ادعا کنند.
هنگامی که محتوای شما در Google Authorship وارد می شود، گوگل می داند که شما آن را ایجاد کرده اید، بنابراین حتی اگر آن را در جایی دیگر کپی کنند ،شما مجازات محتوای تکراری را دریافت نخواهید کرد.

Google Alerts

را برای تماشای محتوای کپی شده تنظیم کنید

محافظت محتوای شما از سرقت یک چیز است و گرفتن دزد ها چیز دیگر است. حتی اگر تلاش خوبی در نگهداری محتوا انجام دهید ، همیشه دزدانی وجود خواهند داشت . ساده ترین راه برای گرفتن آنها با کمک Google Alerts است. Google Alerts یکی دیگر از خدمات مفید گوگل است. بدون رفتن به جزئیات زیاد ، منطق کار این است: جملات خود را از متن خود کپی کنید و هشدارهایی ایجاد کنید تا وقتی که آنها به صورت آنلاین نمایش داده شدند ظاهر شوند . بهتر است در هر مقاله 2 یا 3 هشدار ایجاد کنید - یکی برای اولین پاراگراف و چند مورد دیگر از مکان های تصادفی در متن . اگر محتوای شما منتشر شده و نام شما به عنوان نویسنده ذکر شده ، این به لحاظ فنی نیز دزدی نیست ، اگرچه شما مطمئنا آن را دوست ندارید.
مراحل مقابله با سرقت :
پس از اینکه یک هشدار دریافت کردید و کشف کردید که محتوای شما به سرقت رفته است، میتوانید این کارها را انجام دهید :
1- شواهد خود را آماده کنید :
اولین قدم جمع آوری مدارک است. این به این معنی است که تصاویر را بسازید و فایلهای اصلی را آماده کنید . البته، سخت است که ثابت کنیم شما جزو اولین کسانی هستید که این قطعه خاص را منتشر می کنند . برای تصاویر و فیلم ها، اگر فایل های منبع دارید ، ارائه کنید چون بیشتر می تواند این امر را اثبات کند . اگر محتوای شما در Google نشان داده شده است و دارای یک تاریخ است (و البته این تاریخ قبل از تاریخ کپی نشان داده شده است)، شما می توانید از این و همچنین شواهدی دیگر متوجه شوید که محتوا از شما ربوده شده است .
2- تماس با کسیکه مطالب شما را کپی کرد (و میزبان آنها، در صورت لزوم) :
پس از دریافت شواهد خود ، اکنون زمان آن رسیده است تا اقدامات واقعی انجام شود . شما ممکن است وسوسه شوید تا وارد جنگ شوید ، اما شروع نکنید . اول، یک پیغام یا ایمیل دوستانه به طرف نقض کننده ی قانون کپی ارسال کنید . ممکن است سرقت به طور عمدی نبوده باشد . ممکن است پس از ایمیل دوستانه شما ، مالک وبلاگ خود محتوای شما را حذف کند و مشکل حل شود . اگر ایمیل دوستانه به صاحب وبلاگ جواب نداد ، با ارائه دهنده میزبانی آن تماس بگیرید .
3-

شکایت DMCA

:

اغلب مراحل در بخش های قبلی برای مقابله با کپی گران کافی است، اما اگر این مراحل جواب نداد ، شما مجبورید از توپخانه استفاده کنید - یعنی پرونده شکایت DMCA با Google. شما یک شکایت از DMCA (

قانون کپی رایت هزاره دیجیتال

) را به Google ارسال میکنید تا به آنها اطلاع دهید که

محتویات deindex

از شما سرقت شده است. در این مورد "سرقت شده" به معنای استفاده بدون اجازه شما یا بدون اعتبار شماست . گوگل معمولا در از بین بردن محتوای دزدیده سریع است، بنابراین شما می توانید انتظار داشته باشید که کمی بعد از ارسال شکایت ، از فهرست گوگل حذف شوند .

مقابله با سرقت محتوا

، کار بسیار دشواری است اما اگر می خواهید از حقوق خود (و رتبه بندی SEO خود) محافظت کنید ، باید این کار را انجام دهید. این یک نبرد پایان ناپذیر است، اما با ابزار مناسب، همانطور که در این مقاله توضیح داده شده است، شانس موفقیت شما بیشتر است.
جهت سفارش طراحی سایت کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
سایت پویا
داینامیک
پل مدیریت
Dynamic
طراحی سایت
web design
web
design
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت