خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی

طراحی وب واکنش گرا

:
Responsive web design

سایت ریسپانسیو

چیست ؟

سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو به سایتی گفته میشود که اجزای داخل آن با ابعاد و رزولوشن دستگاه های مختلف از تلفن های همراه تا کامپیوتر های رومیزی تغییر میکند .
زمانیکه ما با مرورگر های موبایل یا تبلت خود سایتی که واکنش گرا نیست را باز میکنیم مدام مجبور به زوم کردن مطالب هستیم در حالیکه سایت واکنش گرا کار ما را راحت کرده و مطالب و محتوای اصلی وبسایت را بطور واضح و بدون نیاز به زوم نشان میدهد و نوشته ها و لینک های داخل سایت واکنشگرا در اندازه ی مناسب خود به نمایش گذاشته میشوند.
در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی روز به روز به تعداد کاربرانی که با تلفن همراه خود وب گردی میکنند و نیاز خود به سرچ در گوگل را در هر زمان و مکانی که بخواهند برطرف میکنند افزوده میشود , پس طراحان وب نیز باید برای سهولت در انجام این فرایند کد نویسی خود را با این روند سازگار کنند. وبسایت به صورت ریسپانسیو این امکان را به کاربر میدهد که به راحتی به محتوای اصلی وبسایت دسترسی داشته باشد. و در غیر این صورت کاربران تمایل خود برای وب گردی در وبسایت شما را از دست میدهند و به مرور زمان تعداد بازدید از سایت شما کاهش میابد.
چرا سایت ریسپانسیو ؟
اگر شما در چند سال اخیر وب سایت ساختید، احتمالا از Responsive شنیده اید. این تکنیک در سال 2010 توسط طراح اتان مارکوت طراحی شده است، این اصطلاح شامل مجموعه ای از تکنیک هایی است که اجازه می دهد یک طراحی وب انعطاف پذیر برای سازگاری با اندازه های مختلف روی صفحه نمایش انجام شود.
در سالهای بعد از آن که این سبک شهرت را تجربه کرد، "ریسپانسیو" تبدیل به انتخاب پیش فرض برای وبسایت های مدرن و موبایل شده است. با این دیدگاه، هر چند،میان متخصصان وب سوء تفاهم و اختلاف بوجود آمد اما برخی از طرفداران آن , طراحی سایت ریسپانسیو را به عنوان یک راه حل برای هر مشکل سختی در پروژه میدانند، در حالی که مخالفان شکایت می کنند که این کار بینایی گسترده را محدود می کند و امکان دسترسی به تمام جزِئیات و مطالب سایت را فراهم نمیکند. برخی از مشتریان بر این باورند که باید بین یک سایت واکنشگرا یا یک برنامه تلفن همراه بومی یکی را انتخاب کنند و یکی از آنها را رد کنند.
ما معتقدیم که

وب سایت ریسپانسیو

بخش مهمی از انتشار وبسایت در حال حاضر و آینده است. استفاده بیشتر از آن نیازمند درک این است که کدام یک از مشکلات حل شده است، کدامیک از این مشکلات را نداشته و چگونه با نیازهای پروژه شما سازگار است.
طرح انعطاف پذیر
از زمانی که نخستین فتوشاپ برای استفاده از طراحی وب سایت مورد استفاده قرار گرفت، توسعه دهندگان وب طرح های "عرض ثابت" را ایجاد کرده اند که برای اندازه صفحه نمایش خاصی طراحی شده اند. هنگامی که مرورگرهای تلفن همراه محدود به فضای پیرامون به بازار می آمدند، آنها مجبور بودند سایت های سفارشی تلفن همراه را با طرح های کم هزینه طراحی کنند. responsive با یک طرح شروع می شود که به نظر می رسد اغلب با درصد و نسبت به اندازه و موقعیت ثابت , مناسب هر صفحه می باشد،
یک طراحی که به نظر می رسد در مانیتور دسکتاپ عالی است ممکن است دارای ظاهر ناپایدار بر روی تلفن همراه باشد. طراحان شرایطی را که در طراحی سیال پیش می آید و اجزا و عناصر صفحه شکسته می شوند شناسایی می کنند و از قوانین CSS شرطی برای افزودن دستورالعمل های خاص طراحی ظاهری برای "شکسته شدن اجزا" استفاده می کنند. برای مثال،در یک گوشی هوشمند بلند و لاغر، ممکن است ستون های فرعی به پایین یک مقاله منتقل شوند تا فضای بیشتری برای متن بگذارند. در یک صفحه دسکتاپ وسیع، زیرنویس های عکس ممکن است در کنار تصاویر حرکت کنند تا از فضای اضافی استفاده کنند.
تصاویر و رسانه ها باید انعطاف پذیر باشند.
تصاویر غول پیکر ثابت ، پخش کننده های رسانه ای جاسازی شده در سایت و ویجت های خیره کننده می توانند طرح های صاف خود را بشکنند و در ابعاد و رزولوشن های مختلف طرح ها را بهم ریخته و از هم گسسته نشان میدهند. در طراحی ظاهر برای این عناصر باید از درصد و نسبت استفاده شود . برای حصول اطمینان از اینکه آنها متناسب با طرح واکنشگرا قرار گرفته اند ابزارهایی مانند FitVid.js و عنصر HTML جدید می توانند به ما کمک کنند و این بخش را ساده تر کنند.
ریسپانسیو پاسخ به قابلیت ها میباشد، نه دستگاه های خاص.
مهمترین اصل در این مبحث که بسیار ساده است : برنامه طراحی سایت واکنشگرا برای سناریوها و قابلیتها میباشد نه برای دستگاههای سخت افزاری خاص . یک سایت واکنش گرا از یک مجموعه استاندارد از HTML استفاده می کند. مقررات CSS قید شده و اسکریپت های سمت سرویس گیرنده موارد خاصی مانند صفحه نمایش پرتره با وضوح پایین، دستگاه های تلفن همراه با قابلیت های GPS و غیره را شامل می شود. این تضمین می کند که طراحی هوشمندانه به هر وسیله ای که مطابق معیارهای مناسب، از جمله مواردی که تازه منتشر شده، پاسخ داده می شود . هرچند تشخیص دستگاه، نشانه گذاری مناسب و سایر تکنیک ها می تواند بر روی یک طراحی ریسپانسیو موثر باشد، پایه قوی ریسپانسیو قابل اعتماد ترین نقطه شروع است.
تکنیک های تکمیلی :
علاوه بر این اصول اصلی، رویه های خاص با تکنیک های ریسپانسیو هماهنگ می شوند.در هر پروژه طراح وب سایت ریسپانسیو به این شیوه کار نمی کند، اما آنهایی که به احتمال زیاد موفق هستند از همین روش استفاده میکنند.
قبل از شروع کار , محتوا را برنامه ریزی کنید:
این توصیه خوبی برای هر پروژه است، اما برای وبسایت هایresponsive بسیار بسیار مهم است. قبل از شروع کدنویسی وبسایت، ما می خواهیم مهمترین پیام های وبسایت را بدانیم، فقط کافیست بدانیم که چه نوع محتوایی برای آنها استفاده می شود و تصمیم بگیریم که کدام عنصر اولویت بندی شود و طبق اولویت در نظر گرفته شده هرچه ابعاد دستگاه کوچکتر شود مطالب و محتوا خلاصه تر و از نمایش مطالب و جزئیاتی که چندان مهم به نظر نمیرسند پیشگیری میکنیم. ما از محتوا مانند بلوک های ساختمانی برای ساخت صفحات استفاده می کنیم، نه به عنوان ریختن آن داخل طرح مانند خمیر کیک.
طراحی برای موبایل:
طراحی متناسب با موبایل به این معنا نیست که هر وبسایت نیاز به نگاه کردن به یک رودخانه نازک متن داشته باشد. در عوض، این به معنی نگه داشتن محتوا بطور محدود در ذهن است که به عنوان طراحی تکامل می یابد. برنامه ریزی در اطراف این محدودیت ها،مستلزم اولویت بندی میباشد که عناصر را در طراحی به هم پیوند می دهد. اجزای طراحی باید مورد توجه باشند، نه فقط صفحات . شناسایی اجزای بصری مشترک که در طول طراحی مورد استفاده قرار می گیرند، و سپس برنامه ریزی می کنند که چگونه این اجزا در شرایط مختلف رفتار خواهند کرد، می توانند به راحتی ما را در طراحی یاری کنند.
از ترجیحات سمت سرور استفاده کنید تا بار را تسهیل کنید.
اگر چه طراحی سایت ریسپانسیو با استفاده از تکنولوژی های مرورگر مانند CSS تعریف می شود، اما سرور نیز می تواند کمک کند. برای مثال، اگر یک طرح برای کاربر وارد شده شخصی شود، برای مثال، منطق شرطی در سرور می تواند قالب دیگری را ارائه دهد. اسکریپت های سمت سرویس گیرنده همچنین می توانند از ویجت ها یا محتواهای خاصی از سرور درخواست دهند. طراح Luke Wroblewski این روش را RESS می نامد: طراحی سایت واکنش گرا و اجزای سرور Side.
درک چالش ها :
مانند بسیاری از تکنیک های دیگر،

سایت واکنشگرا

یک ابزار مهم در جعبه ابزار ما است، نه یک درمان کلی برای هر مشکلی که وب دارد. قبل از غرق شدن در اولین پروژه واکنشگرا، مهم است که در ذهن خود برخی از احتمالات را داشته باشید.
در کوتاه مدت , طراحی یک وبسایت دسکتاپ ارزان تر است. ایجاد یک طرح برای یک اندازه ثابت از صفحه زمان کمتری میخواهد نسبت به آن که برای اندازه های مختلف در نظر گرفته شود. در برخی موارد، یک تیم ماهر همچنین می تواند یک "طراحی تلفن همراه" را به راحتی تولید کند.

طراحی سایت واکنش گرا

بیشتر به این معنی است که اندازه صفحه نمایش اضافی در دستگاه های مختلف (مانند تبلت ها) بطور مخلوط وارد می شود و زمانی که وبسایت های دسکتاپ و تلفن همراه شما باید قابلیت معادل را ارائه دهند و در تمام دستگاه ها بطور واضح محتوای وبسایت را نشان دهند.
یک طراحی که برای نمایش های متعدد و مطالب صورت می گیرد نمی تواند تغییرات شدید در طرح و محتوا را از یک اندازه به اندازه ی دیگری تحمل کند. برخی از گزینه های طراحی مانند وابستگی سخت و سریع به اثرات ماوس یا حرکات کششی - بر روی هر دستگاه کار نخواهند کرد.علاوه بر این، تحقیقات خود گوگل نشان می دهد که بیشتر کاربران در هنگام استفاده از یک وب سایت، سازگاری را در بین دستگاه ها می خواهند؛ بیشتر سایت های موبایل و دسکتاپ شما از لحاظ ابعاد متفاوت هستند،به همین دلیل سخت تر می توانید آن را از یکی به دیگری تغییر دهید. طراحی سایت ریسپانسیو می تواند مزایای بسیاری را برای کاربران تلفن همراه به ارمغان بیاورد و بارگیری وبسایت و سرعت آن را بهبود میبخشد.
سایت های تبلیغاتی ریسپانسیو:
برای سایت هایی که درآمدهای تبلیغاتی دارند،

سایت واکنش گرا

می تواند مسائل را پیچیده کند. هرچند هیچ چیز مانع از افزایش مقادیر آگهی ها به بالا و پایین نمیشود و یا تغییر آنها در صفحه به صورت تغییر در پوسته،و تاثیر زیباییشان میتواند پیشبینی شود. تراکم کاربران تبلیغاتی در بعضی از سایتهای دسکتاپ افزایش یافته است، ممکن است بر روی یک صفحه کوچک غلبه داشته باشد چون تبلیغ کنندگان برای نقاط خاصی در صفحه پول پرداخت می کنند.
آیا وبسایت شما باید واکنشگرا باشد ؟
بله.

ریسپانسیو کردن

ارزان ترین روش برای مقابله با طیف وسیعی از

انواع دستگاه

ها و ساده ترین راه برای دیده شدن وبسایت شما در آینده است .
تکنیک های responsive
به شما امکان می دهد یک پایگاه جامع برای حضور وبسایت خود بسازید، یکی که طیف وسیعی از مطالب را به صورت ظریف و به همان اندازه ممکن تطبیق دهد.
جهت سفارش طراحی سایت ریسپانسیو کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت