خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
اهمیت استفاده از

Google Webmaster Tools

در Seo
خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی
Google Webmaster Tools
Google Webmaster Tools آمار مربوط به سرچ ها ، لینک ها، خطاها ، کلمات کلیدی و

نقشه های سایت

را به شما میدهد . این کار کمک می کند تا مشکلات این قسمت ها را شناسایی کنید ، در نتیجه به شما برای انجام SEO ی بهتر کمک میکند .
از میان بسیاری از ابزارهای جستجوگر گوگل ،

ابزار وب مستر

یکی از مفیدترین ابزارهاست. این تمام مزایای سوئیت های جستجوگر اینترنتی را ندارد و این ابزار برای هر جستجوگر اینترنتی نیازی نیست، اما از گوگل به خود می گیرد و بسیاری از بینش های مهم SEO را ارائه می دهد. همه این دلایل خوبی برای شروع استفاده از Google Webmaster Tools هستند (البته اگر قبلا آن را انجام ندهید)

ابزار گوگل وب مستر

چیست ؟

به سختی می توان از نام آن حدس زد که Google Webmaster Tools ابزارهای مجموعه ای برای مدیران وب است. با این حال ، این یک ابزار بسیار مفید است که به شما اجازه می دهد با Google ارتباط برقرار کنید و بسیاری از جنبه های وب سایت خود نظیر لیست لینک های خارجی و داخلی را تنظیم کنید ، کلمات کلیدی را که کاربران تایپ کرده اند نشان میدهد ، و همچنین میزان کلیک برای هر کلمه کلیدی ، آمار سایت شما و بسیاری از چیز های دیگر را بررسی میکند.
اگر از Google Webmaster Tools با

Google Analytics

استفاده می کنید، نتایج حتی بهتر خواهد شد. شما می توانید داده های Google Webmaster Tools خود را به طور مستقیم از Google Analytics دسترسی پیدا کنید .
چگونه می توانم شروع کنم ؟
برای استفاده از Google Webmaster Tools، ابتدا باید به آن بپیوندید. پس از پیوستن ، باید از طریق روند کار تأیید شوید، به طوری که Google بداند شما صاحب قانونی سایت هستید که می خواهید از Google Webmaster Tools استفاده کنید. چندین روش برای تأیید مالکیت وجود دارد . اولین روش این است که یک فایل HTML دانلود کنید و آن را به دایرکتوری سایت خود آپلود کنید. یکی دیگر از اینها افزودن یک تگ HTML است. اگر از همان حساب Google برای Google Analytics استفاده می کنید، گزینه سوم برای تأیید مالکیت از طریق Google Analytics است. راه های بیشتری برای تأیید مالکیت وجود دارد، اما اگر شما به آنها علاقه مند هستید، تنظیمات Google Webmaster Tools را چک کنید , آنها را مشاهده خواهید کرد.
Google Webmaster Tools برای استفاده روزانه
هنگامی که مالکیت خود را تأیید کرده اید و کد Google را در سایت خود قرار داده اید، اکنون می توانید مزایای استفاده از ابزارهای گوگل وب مستر را دریافت کنید. وقتی به حساب Google Webmaster Tools خود وارد می شوید، اولین چیزی که می بینید داشبورد است: از اینجا میتوانید به تمام بخشهای اصلی دسترسی پیدا کنید - جستجوها، پیوندهای به سایت شما، خطاهای کاوش، کلمات کلیدی و نقشه های سایت. با کلیک بر روی هر یک از این بخش مربوطه باز خواهد شد.
1-

Search Queries


Search Queries کلمات کلیدی ای را نشان می دهد که کاربران را به سایت شما هدایت می کنند . این لیست طولانی نشان می دهد که کاربران زمانی که به سایت شما می آیند کدام کلیدواژه ها را جستجو می کنند. خیلی خوب است اگر این لیست با کلیدواژه هایی که شما بهینه سازی می کنید مطابقت داشته باشد ، اما اغلب این لیست ها حاوی کلمات کلیدی خوبی هستند که شما از آن آگاه نبودید . در این مورد ، این کلمات کلیدی خوب را انتخاب کنید و برای آنها بهینه سازی کنید.
در بخش Search Queries ، همچنین می توانید تعداد نمایش ها و تعداد کلیک ها را مشاهده کنید ، که به شما ایده ای درباره CTR برای این کلمه کلیدی می دهد. یک CTR بالاتر به این معنی است که کلمه کلیدی مناسب تر است، بنابراین ممکن است بخواهید تلاشهای بیشتری برای این کلمه کلیدی انجام دهید . با این حال، اگر متوجه شدید که با وجود تلاش های شما، CTR کاهش می یابد، بهتر است که این کلمه کلیدی را انتخاب نکنید.
2- لینک ها
بخش دوم بسیار مفید Google Webmaster Tools بخش لینک به سایت شما است. در اینجا می توانید ببینید که لینک های شما (داخلی و خارجی) از چه زمانی، و کدام صفحاتی که به آنها پیوند دارید ، می آیند. یکی از کاربردهای پیشرفته بخش لینکها این است که لینکهایی را که سایت شما را مضر میبینند ، حذف کنید . لینک از سایت های بد می تواند به رتبه ی شما صدمه بزند ، بنابراین اگر می خواهید از شر آنها خلاص شوید، دستورالعمل های این مقاله را دنبال کنید.
3- خطاها
خطاها نشان دهنده ی اشتباهات ربات Google در سایت شما اند . داده هایی که دریافت می کنید مانند استفاده ی شما از

Spider Simulator

, صفحات غیر قابل دسترسی، صفحات گمشده، خطاهای سرور و انواع مشکلی که Google بخاطر آن از پیشرفت سایتتان جلوگیری میکند هستند . شما همچنین می توانید برخی آمار (مانند تعداد صفحات خالی شده در روز ) را دریافت کنید که دانستن آن مفید است.
4-کلید واژه ها
به طور مشابه با بخش Search Queries که با کلمات کلیدی نیز سروکار دارد (اما کاربران آن را به سایت خود میبرند)، بخش کلمات کلیدی نیز کلمات کلیدی را نشان می دهد. با این حال، تفاوت این است که در اینجا می بینید که چه کلمات کلیدی ای (و اهمیت آنها) را Google در سایت شما پیدا کرده است. دو لیست (از نوع کلمات کلیدی کاربران و کلمات کلیدی که گوگل در سایت شما پیدا می کند) می تواند بسیار متفاوت باشد ، به این معنی که شما برای جستجوی کاربران بهینه سازی نمی کنید. بخش کلمات همچنین اجازه می دهد تا موضوع سایت خود را ببینید .
5-

Sitemaps


آخرین بخش که می توانید از داشبورد دسترسی داشته باشید بخش Sitemaps است. در اینجا شما نقشه های سایت خود را که گوگل پیدا کرده است و تعدادی URL در آنها را مشاهده می کنید. اگر نقشه سایت توسط گوگل متفاوت از آنچه شما انتظار داشتید بود ، می توانید نقشه سایت جدیدی را برای استفاده از Google ارائه دهید.
6-Robots.txt و سایر موارد پیشرفته
قسمت های شرح داده شده تا کنون , بخش اصلی گوگل وب مستر است. در هر یک از آنها نیز چیزهای پیشرفته زیادی وجود دارد ، اما ما جزئیات آن را توصیف نخواهیم کرد. به عنوان مثال، شما می توانید از ابزار گوگل وب مستر خود برای ارسال یک فایل robots.txt یا تنظیم نحوه ی انتخاب دامنه (به عنوان مثال با یا بدون www) استفاده کنید تا در نتایج جستجو نمایش داده شود. ابزار گوگل وب مستر همچنین اجازه می دهد تا بدانید که سایت شما با کدام نرم افزارهای مخرب آلوده شده است. اگر این کار را بکنید، ابتدا باید آن را پاک کنید و سپس برای بررسی دوباره ارسال کنید.
ابزار گوگل وب مستر یک ابزار واقعا ارزشمند برای بهینه سازی است. این ابزار چشم اندازی به داده های مربوط به تمام جنبه های مهم SEO از یک سایت به شما می دهد، مانند کلمات کلیدی، پیوند ها، خطاها و ... . اگر تاکنون از آن استفاده نکردید ، با آن آشنا شوید - به شما کمک می کند رتبه بندی بهتری داشته باشید .
جهت سفارش طراحی سایت کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
سایت پویا
داینامیک
پل مدیریت
Dynamic
طراحی سایت
web design
web
design
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت