خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس

نحوه ی حسابرسی سئو

خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی

حسابرسی سئو

SEO Audit

:
این مقاله به شما می آموزد که چگونه SEO حسابرسی میشود. ممیزی جستجوگرها شامل مراحل مختلفی نظیر تجزیه و تحلیل قابلیت دسترسی به سایت شما و Indexability،

فاکتورهای رتبه بندی در صفحه

و همچنین مقایسه با رقبای شما می باشد.
اگر شما کلمه audit را با مالیات و IRS مرتبط کنید، احتمالا این کلمه شما را میترساند و به یاد حساب پس دادن می افتید، اما ترس ندارد - هنگامی که به SEO مربوط می شود، audit یک کلمه خوب و فعالیت بسیار ضروری است. این مقاله به شما درباره ی جزئیات نحوه انجام ممیزی جستجوگر ها آموزش می دهد و شما خواهید دید که همه حسابرسی ها کابوس نیستند.
چرا شما به حسابرسی SEO نیاز دارید ؟
وقتی شما فکر می کنید seo کردن سایت چقدر طول میکشد ، ممکن است نگران صرف زمان زیاد برای اینکار باشید . این تفکر اتلاف وقت می تواند برای بسیاری از فعالیت های جستجوگرها درست باشد ، مانند گرفتن هزاران لینک دهنده با کیفیت پایین که صرفا هدر دادن وقت است و آنها واقعا می توانند به رتبه بندی شما آسیب برسانند .در مورد بررسی حسابرسی های مختلف این امر متفاوت است.
در حالیکه ممیزی های SEO اتلاف وقت نیستند . یک ممیزی جامع از یک سایت بزرگ می تواند چندین یا چند هفته طول بکشد اما بدون آن شما در تاریکی قرار میگیرید و هیچ پیشرفتی در رتبه بندی گوگل نخواهید داشت و دیده نمیشوید . اساسا، هدف اصلی حسابرسی جستجوگرها این است که به شما در راستای تلاش هایی که تا بحال برای سئو داشتید ایده هایی بدهد . سئوی حرفه ای به گونه ایست که نمی تواند بدون حسابرسی گاه به گاه (اما ترجیحا به طور منظم) SEO انجام شود.
چه چیزی وب سایت شما را نابود میکند ؟
قبل از شروع مراحل تجزیه و تحلیل از یک حسابرسی در جستجوگر ، شما باید برخی از مراحل آماده سازی را انجام دهید. یکی از این موارد، خزیدن سایت شماست !!! این مسئله به شما میگوید که اگر بخش هایی از سایتتان برای موتورهای جستجو در دسترس نیستند شما بلافاصله متوج میشوید که چرا آنها به خوبی رتبه بندی نمی شوند !!! در واقع، گوگل این قسمت های مخفی را رتبه بندی نمی کنند، زیرا آنها در پایگاه های داده موتورهای جستجو شامل نمی شوند ؟
برای حل این مسئله ، به یک ابزار نیاز دارید . ابزارها بسیار زیادند ، اما ما می توانیم از ابزار شبیه ساز موتور جستجوگر کاملی استفاده کنیم . این یک ابزار ساده است که به شما می گوید که کدام قسمت از سایت شما indexable می شود و کدام قسمت نمیشود .
موتورهای جستجو در مورد سایت شما چه می گویند ؟
موتور های جستجو میدانند که کدام قسمت از سایت شما

indexable

است و کدام قسمت نیست . واقعیت این است که یک صفحه ای که crawlable است , همیشه به این معنی نیست که آن در پایگاه داده های موتورهای جستجو گنجانده شده است. بنابراین، ما باید بررسی کنیم که چه صفحه هایی برای گوگل قابل مشاهده است و چه صفحه هایی نیست . متأسفانه، برای انجام این کار، باید پایگاههای Google، Bing و دیگر موتورهای جستجو را هک کنیم و این قطعا یک گزینه قابل قبول نیست. بهترین چیز بعدی این است که از مجموعه ابزار Webmaster استفاده کنید که این موتورهای جستجو را به صورت رایگان ارائه می دهند. اگر با

Google Webmaster Tools

یا

Bing Webmaster Tools

آشنا نیستید، وقت آن رسیده است تا استفاده از این ابزار را به طور منظم شروع کنید. اطلاعاتی که از آنها دریافت خواهید کرد، همه چیزهایی نیست که نیاز دارید اما برای شروع کافیست.
زمان لازم برای حسابرسی واقعی جستجوگرها
بعد از اینکه شما با چک کردن آنچه که از سایت شما برای گوگل قابل مشاهده است و آنچه که

ابزارهای وب مستر

گزارش می کند خودتان را آماده کردید، اکنون می توانید بررسی خود گوگل را آغاز کنید :
1- قابلیت دسترسی و شاخص بودن آن را تحلیل کنید:
اولین گام در تجزیه و تحلیل قابلیت دسترسی و Indexability این است که مطمئن شوید سایت شما به طور تصادفی مسدود و یا از دید گوگل پنهان نشده باشد .
A. تجزیه و تحلیل Robots.txt :
برای بررسی اینکه آیا خزنده ها ( که باعث پنهان ماندن سایت از دید گوگل میشود ) را مسدود کرده اید یا نه، به فایل های Robots.txt خود نگاهی بیندازید تا ببینید آیا عامل های کاربر ممنوع است و یا بخش هایی از سایت شما به طور اشتباه در منطقه ممنوعه قرار داده شده است یا نه !! شما می توانید این را در فایل خود چک کنید یا از Google Webmaster Tools استفاده کنید تا ببینید کدام URL های آن به عنوان ممنوعیت لیست شده است.
B.

بررسی خطاهای 404

و تغییر مسیرها :
یکی دیگر از مسائل رایج مشکلات خطای 404 و تغییر مسیر است.در حالی که سایت خود را بررسی میکنید، توجه به این خطاها را نیز بررسی کنید و اگر هر چیزی پیدا کردید، بلافاصله آنها را اصلاح کنید.اطمینان حاصل کنید که فقط از موارد خوب استفاده می کنید (به عنوان مثال، 301 redirects) تغییر مسیر بد نیست .
C.

XML Sitemap

را بررسی کنید :
XML نقشه های سایت، برای آگاهی ما از غفلت بسیار مهم است. نقشه سایت XML شما باید فقط شامل صفحاتی باشد که واقعا در سایت شما هستند و تمام صفحاتی که می خواهید نمایش داده شوند باید در نقشه سایت شامل شوند. هر انحراف از این قانون یک مشکل بالقوه است، بنابراین شما باید آن را پیدا و مشکل را حل کنید. همچنین، بررسی کنید که نقشه XML شما به موتورهای جستجو ارسال میشود یا خیر. شما ممکن است نقشه کامل سایت را داشته باشید اما اگر موتورهای جستجوگر آن را نداشته باشند، این کار بی معنی است.
D.

طراحی وب سایت

/ توسعه حسابرسی :
وقتی ما در مورد در دسترس بودن صحبت میکنیم، نمیتوانیم عوامل بسیار مهمی مانند معماری سایت، سرعت بارگذاری، سرعت آپدیت، استفاده از فلش یا جاوا اسکریپت را نادیده بگیریم . معماری سایت شما به طور مستقیم مربوط به در دسترس بودن است - بیشتر منوها و زیر منوها باید در دسترس باشند. اگر سایت شما برای بارگیری طول بکشد، این نیز برای کاربران هر دو عنکبوتها و موتورهای جستجوگر ناخوشایند است، بنابراین این مسائل نیز باید اصلاح شود. فقط یک میزبان خوب پیدا کنید و این مشکل را به پایان برسانید ! فلش و جاوا اسکریپت دو کابوس عمده هر حرفه ای در زمینه جستجوگرها هستند. در حالی که اغلب از استفاده از آنها به طور کامل نمی توان اجتناب کرد ، اگر ناوبری مبتنی بر فلش یا جاوا اسکریپت وجود داشته باشد، این مشکلات عظیم SEO را برطرف می کند .
علاوه بر قابلیت دسترسی، ثبت نام سایت نیز چیزی است که شما باید آن را بررسی کنید
E. تعداد صفحات فهرست شده توسط موتورهای جستجو را بررسی کنید :
ساده ترین روش برای بررسی تعداد صفحات نمایش داده شده توسط یک موتور جستجوی خاص این است که در نوار جستجو تایپ کنید:
سایت: yoursite.com
جایی که yoursite.com را با نام واقعی سایت خود جایگزین کنید. این فرمان به شما تعداد صفحاتی از سایت شما را نشان می دهد که توسط موتور جستجو نشان داده شده است. اگر تعداد صفحاتی که توسط موتورهای جستجو نشان داده شده است نزدیک به تعداد واقعی صفحات در سایت شما باشد، این بهترین است زیرا نشان می دهد که سایت شما با موفقیت نشان داده شده است. اگر تعداد صفحات نمایش داده شده توسط موتورهای جستجو بسیار کمتر از تعداد واقعی صفحات در سایت شما می باشد، این نشان می دهد که بسیاری از صفحات غیرقابل دسترسی هستند و شما باید بررسی کنید که چرا این اتفاق می افتد. اگر تعداد صفحاتی که توسط موتورهای جستجو نشان داده می شود بسیار بیشتر از تعداد واقعی صفحات در سایت شما است، این نشان می دهد که محتوای تکراری زیادی دارید که باید آنرا به سرعت انجام دهید. فقط از سایت: yoursite.com & start = 990 استفاده کنید تا ببینید آیا Google محتوای تکراری را گزارش خواهد کرد. اگر هنگام انتشار سایت خود چیزی پیدا نکنید: command yoursite.com . شما می توانید با درد فریاد بزنید زیرا (به جز اینکه یک سایت جدید است) این معمولا به معنی یک چیز است : شما از فهرست موتور جستجو حذف شده اید. این شدید ترین مجازات یک سایت است!
تجزیه و تحلیل عوامل رتبه بندی در صفحه

گروه فاکتورهای رتبه بندی در صفحه زیاد است و بنابراین اهمیت آن هم زیاد است. ما می توانیم برخی از فاکتورها را بر روی صفحه اضافه کنیم اما در اینجا موارد اساسی هستند که نباید از آنها گذشت :
A. URL های سایت :
URL های سایت باید کاربر پسند باشند با کلمات کلیدی مرتبط در آنها و بدون همپوشانی (یعنی هیچ دو URL ای به یک صفحه اشاره نکند، مگر اینکه از redirects استفاده کنید زیرا موتورهای جستجو فکر میکنند این یک محتوای تکراری است .)
B. محتوای صفحه : محتوای صفحه به تنهایی یک موضوع است ، زیرا شما می توانید زمان زیادی را برای جستجو در SEO ی محتوای خود اختصاص دهید. نکاتی که باید در نظر بگیرید ، چندان زیاد نیست اما مهمترین آنها عبارتند از:
* محتوای شما نازک است : یعنی آیا صفحاتی با چند کلمه یا جملات کم محتوا دارید ؟
* محتوای شما منحصر به فرد است : به عنوان مثال آیا سایتی دیگر در گروه شما دارای موارد مشابه هستند یا خیر؟
* آیا محتوای شما با کلمه کلیدی غنی شده است : به عنوان مثال آیا شما چگالی کلمات کلیدی خوبی برای کلمات کلیدی مورد نظر خود دارید ( بدون در نظر گرفتن دستورالعمل هرزنامه کلیدی)؟
* آیا کلمات کلیدی شما در مکان های مناسب ظاهر می شود : یعنی در عنوان ها و پاراگراف اول؟
*آیا شما محتوای تکراری در صفحه و یا

sitewise

دارید : به عنوان مثال اگر شما از همان صفحه پایین نوار در هر صفحه استفاده کنید، این نیز محتوای تکراری است، هر چند که قطعا کمتر از داشتن مقالات مشابه دو بار یا بیشتر در سایت است.
C.

Outbound Links

:
کمیت و کیفیت لینک های خروجی اهمیت حیاتی دارد. به همین دلیل است که شما باید دو بار چک کنید که شما بیش از یک پیوند خروجی در هر 500 تا 1000 کلمه از متن خود نداشته باشید و این پیوند به یک سایت معتبر اشاره داشته باشد. البته، شما می توانید از nofollow برای لینک های خروجی استفاده کنید، اما هنوز کار تضمین شده نیست، زیرا نه همه موتورهای جستجو (حتی خود گوگل ) آن را همیشه اجرا نمیکند .
D. Meta Tags (متا تگ ها) :
برچسب های متا اغلب دست کم گرفته میشوند اما برای رتبه بندی خوب اهمیت دارند. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید اطمینان حاصل کنید که هر صفحه یک توضیح متادیت منحصر به فرد دارد. همچنین باید بررسی کنید که برچسب < title > به درستی با نام صفحه ای که به آن اشاره می شود پر شده است.
E. تصاویر، جاوا اسکریپت، و غیره :
علاوه بر متن در یک صفحه، شما همچنین باید عناصر دیگری مانند تصاویر، فیلم ها، فلش، جاوا اسکریپت یا هر چیز دیگری که ممکن است برای افزایش صفحات خود استفاده کنید را بررسی کنید. تصاویر و ویدیوها باید توضیحات خوبی در تگ alt داشته باشند، و جاوا اسکریپت و فلش باید Indexable باشند.
تجزیه و تحلیل عوامل خارج از صفحه در رتبه بندی
تاثیر عوامل بر روی صفحه مهم هستند و تجزیه و تحلیل آنها قطعا زمان زیادی را صرف می کند. با این حال، فاکتورهای رتبه بندی خارج از صفحه نیز مهم هستند، اما خبر خوب این است که تجزیه و تحلیل آنها زمان زیادی طول نمیکشد. در اینجا برخی از این عوامل رتبه بندی خارج از صفحه که شما باید مورد توجه قرار گیرد آورده شده است :
A. تعداد و کیفیت لینک ها :
تعداد و کیفیت لینک ها بسیار، بسیار مهم است. به همین دلیل، هنگامی که شما در حال انجام حسابرسی SEO هستید، باید این موارد را بررسی کنید:
آیا لینک های شما از سایت های معتبر در گروه شما آمده است؟
آیا شما دارای بسیاری از زمینه های پشتیبان گیری منحصر به فرد هستید یا لینک های خود را فقط از چندین دامنه منحصربفرد دارید؟
آیا پیوندهای سمی دارید (به عنوان مثال لینکهای سایتهای بد یا اسپم)؟
آیا شما backlinks nofollow دارید ؟
آیا لینک های شما دارای کلمات کلیدی در متن اصلی هستند و آیا این کلمات کلیدی متفاوت از یکدیگر هستند؟
اگر مقدار زیادی از این لینک ها را داشته باشید، ممکن است برای تجزیه و تحلیل آنها نیاز به زمان زیادی داشته باشید. برای اینکه کار خود را ساده تر کنید، به یک ابزار خوب بازخوردی نیاز دارید برای مثال Backlink Summary.
B. موقعیت با خدمات رتبه بندی شناخته شده :
حتی اگر سایت شما دارای یک پروفایل پشتیبان خوب باشد، این بدان معنی نیست که سایت دارای رتبه بندی خوب است. علاوه بر رتبه بندی شما با گوگل و دیگر موتورهای جستجو، یکی دیگر از عواملی که در مورد موقعیت شما در وب مورد توجه قرار می گیرد این است که چگونه رتبه بندی خدمات معتبر مانند

Alexa

، PR، Authority Page،

Authority Domain

، و غیره شما را رتبه بندی می کند.
C. حضور در رسانه های اجتماعی :
رسانه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک، Slideshare، Pinterest و سایر شبکه های اجتماعی (و برخی از نشانه های اجتماعی) یک شاخص خوب در مورد محبوبیت سایت شما هستند. اگر در این سایت ها یک پیروزی بزرگ داشته باشید و مجلات معتبر داشته باشید، این یک موفقیت بزرگ است .
خودتان با رقبا مقایسه کنید
در نهایت، آخرین مرحله در فرآیند جستجو در جستجوگرها این است که ببینید چگونه شما در مقایسه با رقبا خود هزینه می کنید. این نیز یک گام وقت گیر است، به ویژه اگر رقبا زیادی داشته باشید، اما نباید آن را نادیده بگیرید .
این حسابرسی جستجوگر مطمئنا وقت و تلاش زیادی را صرف خواهد کرد، اما این کاری بیهوده نیست. شما اطلاعات ارزشمند دارید که می تواند ساعت های طولانی طول بکشد تا آن هارا ذخیره کند. اکنون، تمام نتایج حسابرسی را به صورت کتبی قرار دهید، فایل (ها) را در جایی امن ذخیره کنید، به طوری که هنگامی که شما تصمیم به انجام یک حسابرسی دیگر در آینده دارید، بتوانید موارد را مقایسه کنید. ممیزی های SEO می تواند بسیار وقت گیر باشد، اما کار مفیدی است اگر شما آنها را به طور منظم، به عنوان مثال یک بار در ماه و یا یک بار در سه ماه انجام دهید که بر رتبه بندی شما تاثیر می گذارد.
جهت سفارش سئو ی سایت کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
سایت پویا
داینامیک
پل مدیریت
Dynamic
طراحی سایت
web design
web
design
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت