خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی
تفاوت سایت داینامیک و استاتیک :
The Difference Between Dynamic & Static Web Pages
تبدیل سایت استاتیک به داینامیک
اگر شما دارای سایت استاتیک هستید و اکنون نیاز به تغییر و به روز رسانی اطلاعات و تصاویر داخل وبسایت دارید و برای هربار تغییر هزینه ای جداگانه پرداخت میکنید اینک زمان آنست که سایت خود را به نگین کد بسپارید .
متخصصین نگین کد وبسایت شما را به بهترین نحو به سایت داینامیک تبدیل کرده بطوریکه خودتان مدیر وبسایت خودتان شوید و هر زمان نیاز بود تصاویر و مطالب داخل وبسایت را به سلیقه ی خود تغییر دهید. ما در این مقاله به مطالب زیر میپردازیم :
-

تغییر سایت استاتیک به داینامیک


- تفاوت سایت استاتیک و داینامیک

تفاوت سایت داینامیک و استاتیک

:

در ساده ترین حالت، صفحات وبسایت استاتیک دارای محتویاتی هستند که نمی توانند بدون برنامه نویس در حال ویرایش کد منبع خود تغییر کنند، در حالی که صفحات وبسایت دینامیکی می توانند محتوای متفاوتی از همان کد منبع نمایش داده شوند.
استاتیک نسبت به پویا :
توسعه دهندگان معمولا صفحات استاتیک را با HTML ایجاد می کنند، اما برای ایجاد صفحات پویا از زبان هایی مانند PHP، Javascript یا Actionscript استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند از صفحات داینامیکی مانند Ruby on Rails، جنگو یا فلکس استفاده کنند. زبانهای پویا و چارچوب ها همچنین دارای ظرفیت فنی برای ایجاد محتوای صفحه وب میباشد. وبسایت هایی که فقط از HTML و CSS استفاده می کنند، وبسایت استاتیک نامیده می شوند و وب سایت هایی با اسکریپت، وبسایت پویا نامیده می شوند. هنگام فکر کردن درباره ساختن وبسایت خود، مهم است که کدام نوع سایت را می خواهید مشخص کنید.
برای کمک به شما در تصمیم گیری، در مورد وبسایت های استاتیک و پویا توضیح مختصری میدهیم :
وب سایت استاتیک:
وب سایت استاتیک ساده ترین نوع وبسایت می باشد که می توانید آن را ایجاد کنید. وبسایت استاتیک تنها در HTML و CSS، بدون اسکریپت، نوشته می شوند. تنها شکل تعامل در یک وبسایت ایستا، لینک میباشد . اگر قصد دارید وب سایت خود را کوچک (3 صفحه یا کمتر) طراحی کنید، وبسایت ایستا ممکن است ساده ترین راه برای رفتن باشد. اما اگر می خواهید عناصر را بین صفحات (مانند لوگو یا منوها) به اشتراک بگذارید، باید HTML را در هر صفحه تکرار کنید. وب سایت استاتیک از وب سایت داینامیک ساده تر می شوند، زیرا آنها نیاز به دانش کمکی و فنی دارند. با این حال، وبسایت های کاملا ایستا در این روز بسیار غیرمعمول هستند . وبسایت استاتیک نوع اساسی وب سایت که ایجاد آن بسیار آسان است. شما برای ایجاد وب سایت ایستا نیازی به برنامه نویسی وب و طراحی پایگاه داده ندارید. صفحات وبسایت آن در HTML کد گذاری می شوند. کد ها برای هر صفحه ثابت می شوند بنابراین اطلاعات موجود در صفحه تغییری نمی کند و به نظر می رسد 1 صفحه چاپ شده.
وب سایت پویا:
سایت پویا یک وبسایت است که نه تنها از HTML و CSS استفاده می کند، بلکه شامل اسکریپت های وبسایت نیز می شود. دو دلیل اصلی که می خواهید استفاده از اسکریپت های وب سایت خود را در وبسایت خود داشته باشید وجود دارد:
* شما برنامه وب تعاملی می خواهید که مردم بتوانند از آن استفاده کنند نه فقط خواندن
* شما می خواهید قادر به اشتراک کد HTML بین صفحات خود باشید. این سایت به عنوان یک وبسایت پویا برای هر دوی این موارد مناسب میباشد . این یک برنامه وب کامل مانند فیس بوک یا گوگل نیست، اما دارای عناصر تعاملی مانند فرم های تماس و جعبه های جستجو می باشد. این وبسایت هم همان کد HTML برای هدر، منو و نوار کناری را بین تمام صفحات سایت به اشتراک می گذارد. اگر شما خواهان

تغییر سایت استاتیک

خود به یک سایت پویا هستید ، باید زبان برنامه نویسی مانند JavaScript، PHP، Ruby on Rails یا ASP.NET را یاد بگیرید.

وبسایت داینامیکی

مجموعه ای از صفحات وبسایت پویا میباشد که محتویات آن به صورت پویا تغییر می کند. این محتوا از پایگاه داده یا

سیستم مدیریت محتوا

(CMS) دسترسی پیدا می کند. بنابراین، هنگامی که محتوای پایگاه داده را تغییر یا به روز می کنید، محتوای وب سایت نیز تغییر یا به روز می شود. وب سایت پویا با استفاده از اسکریپت های سمت سرویس گیرنده یا اسکریپت های سمت سرور یا هر دو برای تولید محتوای پویا استفاده می کند. اسکریپت های جانبی مشتری , محتوا را در کامپیوتر مشتری بر اساس ورودی کاربر ایجاد می کند. مرورگر وب , صفحه وبسایت را از سرور دریافت می کند و کد را درون صفحه پردازش می کند تا اطلاعات را به کاربر ارائه کند. در اسکریپت سمت سرور، نرم افزار بر روی سرور اجرا می شود و پردازش در سرور کامل می شود و سپس صفحه های ساده به کاربر ارسال می شود.
آیا سایت شما استاتیک یا پویا است؟
یک مقایسه خوب در مقایسه با
وب سایت پویا
اینست که آیا وب سایت را می توان چاپ کرد و هم به درستی با آن کار کرد یا خیر . اگر شما یک وبسایت کاملا اطلاعاتی دارید که برای خواندن طراحی شده باشد، میتوانید هر صفحه را چاپ کنید و به استثنای هر لینک که ممکن است داشته باشید، هنوز کار خواهد کرد. این یک وب سایت استاتیک می باشد اما اگر وبسایت شما تعاملی است که مردم می توانند از آن استفاده کنند و نه فقط خواندن، این سایت پویا است. در حقیقت، دو نوع مختلف تعامل در یک سایت پویا وجود دارد - اسکریپت های front-end و اسکریپت های back-end . back-end گاهی اوقات طرف سمت سرور و سرور نیز نامیده می شود.
وبسایت داینامیک :
محتوا به سرعت تولید می شود و به طور مرتب تغییر می کند.
از زبان های جانبی سرور مانند PHP، SERVLET، JSP، و ASP.NET و غیره برای ایجاد یک وب سایت استفاده میکند.
ممکن است برای هر درخواست HTML را ایجاد کند.
شامل کد "سمت سرور" است که به سرور امکان می دهد محتوای منحصر به فرد را هنگام بارگذاری صفحه، تولید کند
سیستم مدیریت محتوا (CMS) مزیت اصلی وبسایت پویاست.
وبسایت استاتیک :
دارای محتوای پیش ساخته که هر بار که صفحه بارگذاری می شود همانست.
از کد HTML برای ایجاد یک وب سایت استفاده می کند.
دقیقا همان پاسخ را برای هر درخواست ارسال می کند.
محتوا فقط زمانی تغییر می کند که کسیکه فایل را منتشر می کند , آن را به روز می کند (آن را به سرور وب می فرستد).
انعطاف پذیری مزیت اصلی وب سایت استاتیک میباشد.
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
Static
تغییر سایت استاتیک
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت