خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
تبدیل سایت استاتیک به داینامیک
خدمات نگین کد :
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی وب سایت شرکتی
طراحی وب سایت پزشکی
طراحی سایت تفریحی
طراحی سایت ریسپانسیو
طراحی سایت تبلیغات
طراحی سایت کاریابی
طراحی سایت خبری
طراحی سایت نیازمندی
طراحی وب سایت ورزشی
طراحی سایت تجاری
طراحی وب سایت دانلود فیلم
طراحی سایت آموزشی
تفاوت سایت داینامیک و استاتیک :
The Difference Between Dynamic & Static Web Pages
تبدیل سایت استاتیک به داینامیک
اگر شما دارای استاتیک هستید و اکنون نیاز به تغییر و به روز رسانی اطلاعات و تصاویر داخل سایت دارید و برای هربار تغییر هزینه ای جداگانه پرداخت میکنید اینک زمان آن است که سایت خود را به نگین کد بسپارید .
متخصصین نگین کد سایت شما را به بهترین نحو به سایت داینامیک تبدیل کرده بطوریکه خودتان مدیر سایت خودتان شوید و هر زمان نیاز بود تصاویر و مطالب داخل سایت را به سلیقه ی خود تغییر دهید.
تفاوت سایت داینامیک و استاتیک :
در ساده ترین حالت، صفحات وب استاتیک دارای محتویاتی هستند که نمی توانند بدون یک برنامه نویس در حال ویرایش کد منبع خود تغییر کنند، در حالی که صفحات وب دینامیکی می توانند محتوای متفاوتی از همان کد منبع نمایش داده شوند.
استاتیک نسبت به پویا :
توسعه دهندگان معمولا صفحات استاتیک را با HTML ایجاد می کنند، اما برای ایجاد صفحات پویا از زبان هایی مانند PHP، Javascript یا Actionscript استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند از صفحات داینامیکی مانند Ruby on Rails، جنگو یا فلکس استفاده کنند. زبانهای پویا و چارچوب ها همچنین دارای ظرفیت فنی برای ایجاد محتوای صفحه وب است. وبسایت هایی که فقط از HTML و CSS استفاده می کنند، وبسایت های استاتیک نامیده می شوند و وب سایت هایی با اسکریپت، وب سایت های پویا نامیده می شوند. هنگام فکر کردن درباره ساختن وبسایت خود، مهم است که کدام نوع سایت را می خواهید مشخص کنید.
برای کمک به شما در تصمیم گیری، در مورد وب سایت های استاتیک و پویا توضیح مختصری میدهیم :
وب سایت استاتیک:
یک وب سایت استاتیک ساده ترین نوع وب سایت است که می توانید آن را ایجاد کنید. وب سایت های استاتیک تنها در HTML و CSS، بدون اسکریپت، نوشته می شوند. تنها شکل تعامل در یک وب سایت ایستا، لینک است. اگر قصد دارید وب سایت خود را کوچک (3 صفحه یا کمتر) طراحی کنید، وب سایت ایستا ممکن است ساده ترین راه برای رفتن باشد. اما اگر می خواهید عناصر را بین صفحات (مانند لوگو یا منوها) به اشتراک بگذارید، باید HTML را در هر صفحه تکرار کنید. وب سایت های استاتیک از وب سایت های داینامیک ساده تر می شوند، زیرا آنها نیاز به دانش کمکی و فنی دارند. با این حال، وب سایت های کاملا ایستا در این روز بسیار غیرمعمول هستند . وب سایت استاتیک نوع اساسی وب سایت است که برای ایجاد بسیار آسان است. شما برای ایجاد وب سایت ایستا نیازی به برنامه نویسی وب و طراحی پایگاه داده ندارید. صفحات وب آن در HTML کد گذاری می شوند. کد ها برای هر صفحه ثابت می شوند بنابراین اطلاعات موجود در صفحه تغییری نمی کند و به نظر می رسد یک صفحه چاپ شده است.
وب سایت پویا:
وب سایت پویا یک وب سایت است که نه تنها از HTML و CSS استفاده می کند، بلکه شامل اسکریپت های وب سایت نیز می شود. دو دلیل اصلی که می خواهید استفاده از اسکریپت های وب سایت خود را در سایت خود داشته باشید وجود دارد:
* شما یک برنامه وب تعاملی می خواهید که مردم بتوانند از آن استفاده کنند نه فقط خواندن
* شما می خواهید قادر به اشتراک کد HTML بین صفحات خود باشید. این وب سایت به عنوان یک وب سایت پویا برای هر دوی این موارد مناسب است. این یک برنامه وب کامل مانند فیس بوک یا گوگل نیست، اما دارای عناصر تعاملی مانند فرم های تماس و جعبه های جستجو است. این وبسایت هم همان کد HTML برای هدر، منو و نوار کناری را بین تمام صفحات سایت به اشتراک می گذارد. اگر شما یک سایت پویا را میخواهید، باید زبان برنامه نویسی مانند JavaScript، PHP، Ruby on Rails یا ASP.NET را یاد بگیرید. وب داینامیکی مجموعه ای از صفحات وب پویا است که محتویات آن به صورت پویا تغییر می کند. این محتوا از یک پایگاه داده یا سیستم مدیریت محتوا (CMS) دسترسی پیدا می کند. بنابراین، هنگامی که محتوای پایگاه داده را تغییر یا به روز می کنید، محتوای وب سایت نیز تغییر یا به روز می شود. وب سایت پویا با استفاده از اسکریپت های سمت سرویس گیرنده یا اسکریپت های سمت سرور یا هر دو برای تولید محتوای پویا استفاده می کند. اسکریپت های جانبی مشتری , محتوا را در کامپیوتر مشتری بر اساس ورودی کاربر ایجاد می کند. مرورگر وب , صفحه وب را از سرور دریافت می کند و کد را درون صفحه پردازش می کند تا اطلاعات را به کاربر ارائه کند. در اسکریپت سمت سرور، نرم افزار بر روی سرور اجرا می شود و پردازش در سرور کامل می شود و سپس صفحه های ساده به کاربر ارسال می شود.
آیا سایت شما استاتیک یا پویا است؟
یک مقایسه خوب در مقایسه با وب سایت های پویا این است که آیا وب سایت را می توان چاپ کرد و هم به درستی با آن کار کرد یا خیر . اگر شما یک وبسایت کاملا اطلاعاتی دارید که برای خواندن طراحی شده باشد، میتوانید هر صفحه را چاپ کنید و به استثنای هر لینک که ممکن است داشته باشید، هنوز کار خواهد کرد. این یک وب سایت استاتیک است اما اگر وب سایت شما یک سایت تعاملی است که مردم می توانند از آن استفاده کنند و نه فقط خواندن، این یک وب سایت پویا است. در حقیقت، دو نوع مختلف تعامل در یک سایت پویا وجود دارد - اسکریپت های جلویی و اسکریپت های عقب پایان. جلوی پایان و back-end گاهی اوقات طرف سمت سرور و سرور نیز نامیده می شود.
وبسایت داینامیک :
محتوا به سرعت تولید می شود و به طور مرتب تغییر می کند.
از زبان های جانبی سرور مانند PHP، SERVLET، JSP، و ASP.NET و غیره برای ایجاد یک وب سایت استفاده میکند.
ممکن است برای هر درخواست HTML را ایجاد کند.
شامل کد "سمت سرور" است که به سرور امکان می دهد محتوای منحصر به فرد را هنگام بارگذاری صفحه، تولید کند
سیستم مدیریت محتوا (CMS) مزیت اصلی وب سایت پویا است.
وبسایت استاتیک :
دارای محتوای پیش ساخته که هر بار که صفحه بارگذاری می شود همان است.
از کد HTML برای ایجاد یک وب سایت استفاده می کند.
دقیقا همان پاسخ را برای هر درخواست ارسال می کند.
محتوا فقط زمانی تغییر می کند که کسیکه فایل را منتشر می کند , آن را به روز می کند (آن را به سرور وب می فرستد).
انعطاف پذیری مزیت اصلی وب سایت استاتیک است.
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
Static
سایت استاتیک
پنل محتوا
استاتیک
طراحی سایت
web design
web
design
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت