خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس
چرا

استفاده از کد امنیتی در سایت

یک ایده بد است ?
خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی

استفاده از Captchas

در سایت

Using Captchas on Site

Captcha به کنترل هرزنامه ها کمک می کند , اما مضرات خاص خود را دارد و به سایت آسیب وارد میکند . بعد از پنجره هایی که داخل سایت هستند Captcha دومین چیزیست که در یک وبسایت آسیب زننده است.

spam

یا هرزنامه بد است اما استفاده از Captchas برای کنترل

اسپم

نیز کار درستی نیست . در اواخر قرن گذشته هنگامی که وب با سرعت زیادی گسترش یافت، اسپم نیز رخ داد. هرزنامه به سرعت برای بسیاری از سایت ها تبدیل به یک کابوس شد و مدیران وب به شدت به دنبال راه حلی برای مشکل اسپم بودند. چنین راه حلی به سرعت ارائه شد و آن را

CAPTCHA

مخفف
(Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) نامیدند. کارکرد captchas برای متوقف کردن spambots بود . همانطور که خیلی زود معلوم شد،

spambots

(و سازندگان آنها) به سرعت راه های فرار از captcha را پیدا کردند. با این وجود، captchas هنوز هم قادر به فیلتر کردن حداقل بخشی از هرزنامه سایت می شود و به همین دلیل است که آنها هنوز در این کسب و کار هستند. دلیل اینکه میگوییم استفاده از Captcha کار درستی نیست این است که Captcha ها نه تنها اسپم ها را متوقف می کنند، بلکه مانع بازدیدکنندگان قانونی نیز می شوند.
بدتر از همه این است که captchas نه تنها انسان ها را متوقف می کند، بلکه

موتورهای جستجوی

را نیز متوقف می کنند. در بدترین حالت، چیزی که در مورد captchas بیشتر آزار دهنده است , این است که زمانی که آنها به درستی اجرا نشده باشند، منجر به از بین رفتن داده ها و اطلاعات میشوند. مثلا موقع پر کردن فرم توسط کاربر , اطلاعات فرم کاملا پاک شده و کاربر مجبور میشود از ابتدا فرم را پرکند که این عملی ناخوشایند است و منجر به نارضایتی کاربران خواهد شد .
هرزنامه ممکن است بد باشد، اما این کار کسب و کار شما را از بین نمی برد. ولی Captcha ها با متوقف کردن موتور های جستجو به کسب و کارتان آسیب میزنند. Captcha های استاندارد که نیاز به کاربر برای پر کردن حروف و اعداد دارند، قابل قبول تر از همه هستند، اما هنوز هم بطور کامل این مشکل را حل نمیکنند. حافظه های صوتی و تصویری هم چندان جالب نیست، زیرا ممکن است تا یک تا یک دقیقه زمان برای گوش دادن و درک آن توسط کاربران نیاز باشد و کار سختی است .
متاسفانه، مهم نیست که چقدر تکنولوژی پیشرفت می کند، جایگزین واقعی Captcha هنوز دیده نمی شود. این بدان معنا نیست که شما در برابر هرزنامه ها کاملا ناامن هستید. در اینجا 3 جایگزین

کپچا

وجود دارد که ممکن است بخواهید امتحان کنید:
1- از کپچا های کمتر آزار دهنده استفاده کنید. از میان تغییرات کلیدی کپچا، برخی از آن ها برای کاربران قابل قبول هستند، مثلا تغییراتی که کاربر می تواند یک مشکل ریاضی ساده (مانند 3 + 4) را حل کند و نتیجه را وارد کند. اگر از مشکلات ساده ریاضی استفاده می کنید همه کاربران شما می توانند آن را حل کنند.
2-دریافت

Akismet

، یا دیگر راه حل های ضد اسپم شخص ثالث:گزینه بعدی شما این است که از یک راه حل اختصاصی ضد هرزنامه استفاده کنید . یکی از فیلترهای اسپم جهانی که برای سیستم عامل های چندگانه در دسترس است، Akismet است، بنابراین اگر شما تا به حال آن را امتحان نکرده اید، اکنون زمان لازم برای انجام آن است.
3-

تکنیک honeypot

را اعمال کنید. تکنیک honeypot حاوی یک فیلد است که توسط کاربر خالی می شود. به این ترتیب فرض شده است که انسانها فیلد را پر نمی کنند،و فقط روبات هایی که دستورالعمل ها را درک نمی کنند اینکار را انجام میدهند . اما این روش خیلی جالب نیست چون کاربرانیکه توجه کافی نداشتند ممکن است فیلد را پر کنند و یا روبات های هوشمند ممکن است آن را خالی بگذارند !!! به همین خاطر این تکنیک عملی نیست و توصیه نمیشود .
جهت

سفارش بهینه سازی و سئو ی سایت

کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
سایت پویا
داینامیک
پل مدیریت
Dynamic
طراحی سایت
web design
web
design
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت